“Миньор” победи ДИТ с 3:0

“Миньор” победи ДИТ с 3:0 08_1438587855

Отборът на „Миньор” изигра последната си контрола преди началото на новото първенство на Югозападната „В” ФГ. Мачът беше в събота преди обед на стадион „Миньор” срещу юношеската формация на ДИТ(София).

ДИТ е абревиатура, която означава дългосрочни инвестиции в туризма, а тимът се състои от юноши, родени през 1992 година и шампиони на България в своята възрастова група – юноши младша възраст. Гостите се понравиха с добро взаимодействие и чудесна физическа подготовка, а на трибуните беше старши-треньорът на „Септември” Николай Митов, който наблюдаваше мача с особен интерес, тъй като има обединение между отборите на „Септември”, ДИТ и „Конелиано”,като представителната формация е на „Септември”. Перничани изпробваха трима нови състезатели – Григор Андреев, пробвалия се и преди това в „Миньор” Хресто Габаров и Станислав Йорданов. Първият гол в мача падна в 11-та минута и беше дело на Иво Райков, изведен от Виктор Софрониев в чиста голова позиция, от която за Райков не беше трудно да мушне топката под плонжа на вратаря на гостите Николай Георгиев. Последваха пропуски на Сидер Томов и Дани Йорданов и първото полувреме завърши при този резултат, а другите две попадения за „Миньор” дойдоха след почивката. Първо в 60-та минута на мача Кристиян Димитров проби по фланга, центрира добре и Даниел Стефанов направи 2:0. Крайното 3:0 беше оформено малко по-късно, когато новото попълнение Григор Андреев вкара с глава след центриране от фаул.