"Миньор", Перник победи Спортист (Своге) в последната си контрола

"Миньор", Перник победи Спортист (Своге) в последната си контрола 08_1407756910

"Миньор", Перник се наложи с 2:0 над Спортист (Своге) и влезе с победа в първенството на Югозападната "В" група. Това беше последната контрола от подготовката на отбора. Попаденията за "чуковете" бяха дело на Даниел Стефанов и Петър Петров.

Преди началото на срещата съставът на перничани бе официално представен на феновете.

Срещата започна с по-активна игра на домакините и в 13-та минута Давид Стоянов се опита да изненада вратаря на гостите, стреляйки в в близкия ъгъл, но Руневски внимаваше. Две минути по-късно Петър Петров получи добра топка от Васев, опита техничен удар, който обаче попадна в ръцете на вратаря. В 18-та минута Руневски отново трябваше да показва умения след хубав удар от въздуха на Младен Стоев. Миньор достигна до аванс в резултата след половин час игра. Веселин Васев пресече пас в центъра, подаде в коридор на Стефанов, който покрай вратаря прати топката в долния ляв ъгъл.

През втората час двамата треньори Валери Дамянов и Бисер Хаздай направиха редица смени, но Миньор продължи да диктува събитията на терена. Гостите пък разчитаха на епизодични контраатаки и редки удари от далеч. В 58-та минута след корнер гредата помогна на Спортист.

Крайното 2:0 оформи Петър Петров в 90-та минета. Нападателят завърши хубава комбинация с Мустафа Яшар.

Миньор - Спортист 2:0

Голмайстори: 1:0 Стефанов 30, 2:0 Петров 90