Миньор отстъпи пред Берое

Миньор- Берое

Миньор Перник  отстъпи пред Берое  като гост в среща от 22-ия кръг  на "А" група.  Берое  победи с 2:0 и  така се изкачи до петото място в класирането. Головете за старозагорци забиха Евгени Йорданов  в 52-та и Петър Димитров в 87-та минута.

Берое излезе единствено за победата в този мач, "зелените" не дадоха никакъв шанс на перничани, заслужено спечелиха трите точки и отново могат да мечтаят за Европа.

Футболистите на Миньор определено разочароваха, като за цял мач не създадоха нито едно голово положение и логично загубиха.

Срещата започна страхотно и в началото на мача двата отбора си размениха по няколко голови възможности и една греда. Във втората минута Ванчо Траянов изстреля страховита тупалка от около 30 метра и натресе напречната греда на Берое.

Отговорът на старозагорци не закъсня и шест минути по-късно Петър Димитров с глава прати топката в страничната греда на гостите от Перник. В 16-ата минута
отново Димитров можеше да вкара, но стреля твърде слабо от чиста позиция и Иван Чворович спаси.

Изненадващо двата отбора намалиха темпото, заложиха на многоходови разигравания в центъра на терена и до края на полувремето не се случи нищо интересно.

Едва в продължението Явор Въндев получи в наказателното поле на домакините от Стара Загора, излъга двама защитници на Берое, но стреля плахо и Тодор Скорчев улови топката.

Второто полувреме започна с атаки за Берое и старозагорци заслужено вкараха. В 52-ата минута Тодор Христов центрира от фаул в наказателното поле на Миньор, където Евгени Йорданов с глава чукна топката в мрежата на гостите за 1:0.

Седем минути по-късно Тодор Христов пое топката, навлезе в наказателното поле, стреля, но Чворович спаси. Това бяха силни минути за домакините, но те изпуснаха невероятни положения.

В 64-ата минута Петър Димитров изведе Тодор Христов сам срещу Иван Чворович, но вратарят предвидливо излезе и изчисти топката. Малко по-късно Димитров стреля силно от около 25 метра, но отново Чворович показа класа.

До края на мача старозагорци свалиха темпото и контролираха играта. В 88-ата минута те стигнаха до втори гол, дело на Петър Димитров, след грешка в защитата на Миньор. Така Берое заслужено взе победата и отново може да мечтае за Европа.

БЕРОЕ - МИНЬОР 2:0
1:0 Евгени Йорданов (52)
2:0 Петър Димитров (86)

Берое: 33. Скорчев, 27. Ямуков, 30. Ковачев, 23. Томаш, 28. Пенев (54 - 25.Енчев), 18. Костадинов (к), 16. Велев, 88. Димитров, 21. Христов (85 - 77.Божанов), 71. Танев, 14. Йорданов.

Миньор: 91. Чворович, 32. Марков (к), 6. Златков, 3. Олегов, 4. Христозов, 42. Брахами (46 - 19.П.Петров), 11. Илиев, 17. Траянов, 7. Василев, 18. Янкович (57 - 8.Аясс), 28. Въндев