"Миньор" не можа да победи "Славия" като домакин

"Миньор" не можа да победи "Славия" като домакин 01_1422367906

В мач от поредния кръг на първенството при юношите старша възраст, Група 1 в Перник, отборът на "Миньор" отстъпи като домакин на "Славия" (София) с 1:3.

След този успех Белите записаха трета победа, като с четири загуби и 10 точки са на пета позиция. Миньорци пък са веднага след тях, като с 3 точки са на шесто място. Младите волейболисти на Левски Бол (София) спечелиха вечното дерби с ЦСКА (София) при подновяването на първенството на България за юноши старша възраст. В първия си мач от втория полусезон на Първа група на шампионата, Сините надиграха като домакини Червените с 3:2 (25:22, 15:25, 26:24, 18:25, 15:13) в столичната зала Сиконко. Така левскарите взеха реванш от армейците за загубата на техен терен през първата част от шампионата.С този успех Левски нанесе първа загуба на ЦСКА, чиито тим бе абсолютния лидер и зимува на върха. Червените обаче запазват първото си място в класирането с 19 точки, докато Сините са на втора позиция с ъс 17 точки.Двубоят бе изключително оспорван, като домакините показаха характер за извоюване на крайната победа. Сините изоставаха във всички геймове, за да направят обрат и да спечелят мача, въпреки че като цяло съперникът отбеляза 10 точки повече в целия си актив.В другия мач в София отборът на Пирин (Разлог) нямаше никакви проблеми в гостуването си на Септември, като победи съперника чисто с 3:0. Така волейболистите от Разлог отбелязаха четвърта победа, като с три загуби и 12 точки заемат трето място в класирането. Последен е съставът на Септември без спечелена точка до сега.В този кръг поради ротацията почиваше отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който заема четвърто място в таблицата.