Миньор гази с 5:1 за купата

Миньор гази с 5:1 за купата 10_1381126060

Перничанин с дебютен гол за Миньор Чикаго. Вчера Миньор Чикаго победи с 5:1 (3:1 на полувремето) ФК Реал в мач от първи кръг на груповата фаза за купата на лигата. Двубоят започна лошо за „Чуковете”, които допуснаха гол от съблекалнята, след грешка на македонският вратар Милчо Ристески. Негативният резултат се запази до 18-та минута когато Петър Танев с плътен удар от 30-сет метра свари неподготвен вратаря на гостите и изравни за 1:1. Няколко минути по-късно, след изпълнение на ъглов удар от дясно, професионалният футболист Росен Каптиев засече топката с глава и от два метра вкара за 2:1. Преди края на първата част Ивалин Гунчев отбеляза красиво от 20-сет метра за 3:1. След почивката на терена се появиха перничанинът Владилен Симеонов и дебютанта Димитър Стойков, които добавиха по още един гол за крайния резултат 5:1. И двете резерви се разписаха за първи път в официален мач на Миньор. На вратата за "Винкелите" през втората част дебютира бившият вратар на Локо Пловдив и Пирин Благоевград – Атанас Аршинков. След тази победа Миньор оглави очаквано група „ДИ”. Следващия мач на "Чуковете" е срещу румънския Триколори, като гост в Оак Броок тази неделя.