Миньор Чикаго изпусна да победи "Република Српска"

Миньор Чикаго изпусна да победи "Република Српска" 10_1412617103

"Миньор" Чикаго завърши наравно 1:1 със силния тим на "Република Српска" в 14-ти кръг на Първа девизия в Метрополитан Сокър Лийг. През първия половин час играта беше съсредоточена в центъра на терната и почти липсваха чисти голови възможности пред двата отбора. В 31-та минута при една контраатака, с три докосвания "чуковете" стигнаха до голово положение. Първо централният защитник Светозар Гюров изчисти с глава към Иван Драголов, който подаде веднага в ляво на Цветомир Цветков, той с прехвърлящ пас изведе Ивалин Гунчев централно срещу вртатаря, но Гунчев беше бутнат отзад от играещия треньор на сърбите Ален Сосо и изгуби равновесие. Главния съдия остана безмълвен при тази ситуация. Малко по-късно Стефан Златев центрира от ляво, топката беше избита от защитник на сърбите и попадна в Николай Янев, който финтира противник и стреля опасно към вратата, но ударът му мина на малко над дясната сглобка. Първата част завърши при резултат 0:0. В началото на втората част при един корнер от ляво изпълнен от Асен Василев, топката беше избита с глава от сръбски играч към палантерията, където Теньо Минчев я засече със странична ножица, но вратаря я спаси. На следващата атака сръбския страж ритна топката в предни позиции, тя попадна в Ивалин Гунчев, който с гръб към вратата я подаде в центъра на Асен Василев, последния овладя обърна се и шутира към вратата, но ударът му нацели лявата странична греда и излезе в аут. След толкова много пропуски на българите, сърбите използваха единствената си възможност при коята куп играчи на "Миньор" не успяха да изчистят топката пред големия кръг на наказателното поле и вкараха за 0:1. Десет минути по-късно при един тъч за жълто-черните Ивалин Гунчев тръгна на скорост през центъра, увлече и остави след себе си трима защитници в ляво и прониза сръбската врата със средно висока топка в противоположния ъгъл за 1:1. Малко по-късно Иван Драголов надбяга трима защитници през центъра и стигна пръв до топката, преследващия го защитник го избута в страни, но въпреки това Драголов успя да нанесе удар, който отиде право в ръцете на вратаря. В средата на полувремето, след триходова атака по-лявото крило между Иван Драголов, Цветомир Цветков и Ивалин Гунчев, завърши с удар на последния, но вратаря спаси. Малко след това, Стефан Златев изпълни бързо фал от ляво, Ивалин Гунчев опита удар с глава, но вратаря изби. Топката попадна отново в Стефан Златев, той центрира на скорост, Ивалин Гунчев засече топката и с едно докосване подаде на Цветомир Цветков, който от един метър на празна врата пропусна. Последва атака от ляво, Николай Янев центрира и намери в наказателното поле Асен Василев, който от два метра засече топката, но ударът му беше спасен от вратаря. Пет минути по-късно Ивалин Гунчев излезе сам срещу вратаря преследван от двама защитници успя да задържи владеенето на топката в ляво и върна към Цветомир Цветков ,който стреля, но ударът му мина до страничната греда. След изпълнение на тъч се стигна до нова голова ситуация, Асен Василев центрира от дясно в наказателното поле, там Ивалин Гунчев изкочи зад защитата и отправи красив прехвърлящ удар с глава, който мина на милиметри над горната греда. Градуса на напрежение не спря до последната секунда, когато Николай Янев центрира от ляво, топката попадна в Стефан Неделев той стреля от малък ъгъл, вратаря изби, Ивалин Гунчев стреля с глава, защитник спря пътя на топката с тяло, последния опасен удар нанесе новото попълнение Христо Ников, но вратаря успя с последни усилия да избие с крак и негов съотборник изчисти в корнер. Съдията не изчака по-нататъшното развитие на българската атака и свири край на мача. След 14-ти кръг "Миньор" Чикаго е трети във временното класиране с 30-сет точки, пред "винкелите" са "Лайънс" с 36 точки, а лидер е "Кънекшън" с 38. "Аз не мога да не съм доволен от момчетата, раздадоха се, доста чисти положения изпуснахме. Някъде не ни достигна майсторство, някъде късмет. Имаме много липсващи основни футболисти, от началото на сезона това е първия мач в който всички излязоха без контузи. Играхме срещу силен съперник, хубаво е, че показахме добра игра. От началото до края на терена се заформи здрава битка. Поздравявам момчетата, поздравявам и съперника. Продължаваме напред в борбата за второто място и участието на бараж.", коментира след мача старши треньора на "Миньор" Чикаго - Емил Миланов.