"Миньор" би "Рилски спортист"

"Миньор" би "Рилски спортист" 11_1447081145

Отборът на „Миньор” регистрира втора победа през седмицата в неделя на стадиона в Самоков. Той надделя над „Рилски спортист” с класическото 3:0.

Преди това в Ковачевци перничани спечелиха мача си срещу последния в класирането, София 2010, с 3:1. Мачът в неделя започна с натиск на домакините, които в първите десет минути на мача притиснаха „чуковете” в собственото им поле и стигнаха до изпълнението на четири корнера. Те обаче не донесоха голова опасност пред вратата на „Миньор”.Следващите десет минути донесоха изравняване на играта, а при първата си по-сериозна атака гостите стигнаха до гол. Даниел Стефанов беше изведен на добра позиция, но при спринта за овладяване на подаването беше изпреварен от вратаря на домакините Гьорев. Неговата игра с топката обаче беше крайно несполучлива, защото той я прати на крака на Симеон Жанчев, който не сгреши за 1:0 за миньорци.Домакините тръгнаха да изравняват и на няколко пъти бяха близо до гола, но вратарят на „чуковете” Алекс Георгиев успя да отрази всички опасности пред неговата врата. В 40-та минута интригата в мача до голяма степен приключи.Даниел Стефанов подаде добър пас на Томислав Павлов, той стигна до аутлинията и върна топката към Симеон Ганчев, който вкара втория си гол в мача и даде добра преднина на перничани преди почивката. През второто полувреме играта беше равностойно с положенията и пред двете врати, но гостите имаха по-сериозни възможности. Десет минути преди края Александър Димитров от „Миньор” беше спънат в наказателното поле, но съдията Младен Пенев си замълча и не отсъди дузпа.В 83-та минута пък Виктор Колев от домакините и Томислав Павлов от „Миньор”видяха червения цвят на картона. В 87-та минута Христо Габаров вкара третия гол в мача и оформи крайното 0:3 в полза на „Миньор”

Резултат: Рилски спортист – Миньор 0:3

Голмайстори: 0:2 18-та,40-та Симеон Ганчев, 0:3 87-ма Христо Габаров

Състави:Рилски спортист:Гьорев,Крумов Пътников (44 Митров), Колев, Гроздев, Гьолеметов, Ангелов ( 70 Кралев),Гемеджиев ( 57 Додов), Младенов, Аджов, Киров

Миньор:Георгиев, Томов, Софрониев, Иванов, Стефанов (46 Панталеев, 89 Балев),Илиев, Габаров, Димитров ( 87 Милчов),Павлов, Ганчев, Олегов

Жълти картони:Колев, Аджов,Митров (Рилски спортист),Димитров, Илиев, Панталеев, Балев (Миньор)

Червени картони:Колев(Р.спортист), Павлов (Миньор)

Съдии:Младен Пенев, Спиридонов, Александров