Малкият пернишки шахматист Косьо Георгиев отново спечели приз

Малкият пернишки шахматист Косьо Георгиев отново спечели приз 07_1436788828

Малкият пернишки шахматист Константин Георгиев постигна поредното си призово класиране. Поредният турнир за деца се проведе в хотел „Трите буки” край Кюстендил.

В турнира на десетгодишните Косьо беше с най висок ЕЛО коефициент, но отстъпи на двама по-големи от него шахматисти и зае третото място в крайното класиране. Десетгодишният Лъчезар Колев от „Ан Пасан”(София) спечели турнира, със 7 точки, следван ог година по-малкия си съотборник Денислав Гаджевс 5,5 точки, а Косьо,който е на осем години, стана трети с 5 точки. Турнирът се игра по швейцарската система в седем кръга, като контролното време беше 60 минути прюд 30 секунди на състезател за завършване на партия. В седемте кръга перничанчето е регистрирало пет победи и две загуби, като е отстъпило на плевенчанката Любомира Ленкова във втория кръг и на победителя Лъчезар Колев в предпоследния . Победените са : Лъчезар Ралчев от „Елит”(софия), Виктория Стрендева от „Ан Пасан”(София),Александър Моллов и Валентин Генов от същия клуб и Мартин Йорданов от „Рицар”(София).

Източник: perniktoday.net