Косьо Георгиев спечели трето място на турнир

Косьо Георгиев спечели трето място на турнир 10_1444726774

Пернишкият шахматист Константин Георгиев спечели третото място на турнирът по шах във възрастова група до 14 години, който е организиран от клуб „Шах” ХХІ (София) и Българската шахматна федерация.

В шестте кръга Косьо спечели пет точки, като надигра петима противници и отстъпи единствено на 14-годишната Габриела Антова от „Шах”ХХІ (София), която спечели и турнира. Макар и на тази възраст тя е ФИДЕ-майстор за жени. Втори, със същия актив като перничанина е Стефан Райков от клуб „Ан Пасан”(София),който обаче има по-добри допълнителни показатели. Във възрастовата група до 8 години Косьо е категорично първи. От 25 октомври в Гърция му предстои участие в световното първенство за деца, където ще бъде придружаван от треньора си Първан Аспарухов. Преди десетина дни той се върна от европейското първенство в Хърватска, където,без треньорска помощ, стигна до шестото място в крайното класиране, само на точка от заелия втората позиция.