Футболистите на „Струмска слава” излязоха притеснени срещу ЦСКА

Футболистите на „Струмска слава” излязоха притеснени срещу ЦСКА 08_1439199571

7000 зрители или може би малко повече се събраха на стадион „Българска армия”, за да гледат толкова коментирания мач между отборите на ЦСКА и „Струмска слава”. Предишните дни имаше игра почти на тука има, тука няма, ту ще има мач, ту няма да има, картотеки, проблеми и в крайна сметка всичко си дойде на мястото.

При така създадената обстановка нормално беше футболистите на „Струмска слава” да излязат притеснени на терена.Преди мача пък столичани представиха отбора си и толкова очакван двубой започна. Още в първата минута първата атака в двубоя бе в полза на ЦСКА. Преслав Йорданов изведе Бранеков, той шутира, но топката срещна тялото на бранител на „Славата. В десетата минута Преслав Йорданов падна в наказателното поле и стадионът избухна за дузпа, но главният съдия Георги Игнатов не отсъди това, което се искаше на зрителите. Минута по-късно игралият през пролетния сезон в „Миньор” Милен Кикарин улучи напречната греда. След още пет минути отново Преслав Йорданов падна за дузпа, но отново не я получи. Все пак не можеше да се отрече превъзходството на отбора от столицата, който имаше и мощната подркепа на зрителите.В 22-та минута Цветков отне топката от бранител, погледна в наказателното поле, където беше Преслав Йорданов, последва отличен пас и бившият нападател на Локо (София) се разписа със силен удар за 1:0.До края на полувремето вратарят на „Славата” Радослав Костадинов отрази няколко опасни удара, а активът на радомирци в нападение се сведе о.до изпълнение на един пряк свободен удар и едно хубаво извеждане на Джаейоба в наказателното поле на домакините, но на нигериеца беше отсъдена засада. В началото на второто полувреме феновете на ЦСКА издигнаха плакат с надпис „По-верни от всякога” и продължиха за искат дузпа при всяко съприкосновение мужду футболисти на двата отбора в наказателното поле на „Струмска слава”.Първите минути бяха ударни за „армейците”, като отново гредата спаси гостите от Радомир. Борис Галчев центрира от ъглов удар, в наказателното поле Александър Бранеков надскочи всички и стреля, но топката се отби от лявата греда. В 59-та минута Бранеков фаулира Джаеоба, който бе изведен много добре. Ситуацията се разигра около флага за ъглов удар. След центрирането Колев се размина с топката, но Бранеков се намеси решително и изчисти. След още пет минути отново Джаейоба се озова в опасна близост със Стоян Колев, но отново беше отсъдена засада за нападателя на „Славата”. В 70-та минута последва невероятен пропуск на Грънчов! Топката бе центрирана от пряк свободен удар, бранителят засече с глава, но от три метра прати в аут. Четири минути преди да изтече редовното време ЦСКА отбеляза втори гол, Галчев центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле Йордан Йорданов с глава не остави никакви шансове на Костадинов. В 88-та минута Бранеков оформи класическата преднина на своя отбор, след като засече центриране от корнер.