ФК "Миньор" победи "Струмска слава"

ФК "Миньор" Перник победи с 5:0 ФК "Струмска слава" Радомир в мач от 18 кръг на Югозападна "В" група. С тази победа перничани се изкачиха на 2 място в класирането, докато радомирци продължават да се борят за оцеляването си.
Още в началото на мача, след центриране от корнер Методи Костов изпревари защитата на гостите и отбеляза за 1:0. Само няколко минути по-късно Иван Спахиев от "Струмаска слава" се контузи тежко и бе заменен. В следващата атака след смяната му, последва хубаво извеждане на Антон Киров зад защитата на гостите и резултатът стана 2:0. В 18-та минута отново Методи Костов вкара за 3:0 и интригата в мача изчезна. След още три минути последва и втора принудителна смяна в отбора на гостите, като на място на титулярния вратар Васил Василев в игра влезе резервата Кристиан Станчев. Това беше и резултата на почивката.
Втората част отново бе за перничани. В 64-та минута Антон Киров открадна топката от защитата на радомирци, нахлу сам в наказателното поле и безпроблемно стреля покрай Кристиян Станчев за 4:0. В следващата атака от границата на вратарското поле Методи Костов вкара третия си гол, като оформи крайното 5:0 и записа хеттрик срещу името си.
В следващия кръг на 16 март от 15,00 часа, ФК "Миньор" ще гостува в Панагюрище на ФК "Оборище".