Втори футболист вече ще е кмет

Втори футболист вече ще е кмет 11_1446476311

След Богомил Савов, който ще държи в ръцете си съдбините на Долна Секирна, още един бивш футболист ще управлява в следващия мандат брезнишкото село Ноевци, като на балотажа Асен Асенов се наложи над досегашната кметица Снежана Славова.

Асенов е кореняк ноевчанин и дълги години игра за местния „Черногорец”. В последно време, макар и надхвърлил 40-те ,той се появяваше за малко на терена ,като не пропускаше да поеме отговорност в решителните моменти. Иначе доста годнии работи като преподавател по английски език в местното основно училище. В последния кръг отборът на „Черногорец” показа,че е стабилна величина в областното футболно първенство и регистрира седмата си победа в изиграните осем кръга. В Друган ноевчани се наложиха с убедителното 4:0 като гости над местния „Ботев”. Митко Митков е открил резултата в 31-та минута на срещата, като минималната преднина на гостите се е запазила до последните десетина минута на мача. Тогава, в 79-та Денис Емануилов е вкарал за 2:0 за „Черногорец”, а след още три един от щатните голмайстори, Олег Алексиев с гола си е унищожил всякакви надежди на домакините да спечелването на точка. Две минути преди изтичането на редовните 90 Марио Методиев е оформил крайното 0:4 в срещата. След тази победа „Черногорец” е на второ място във временното класиране, като единствената загуба на ноевчани е породилата доста емоции среща с „Металург”, в която „Черногорец” отстъпи с 0:1.