Приключиха ученическите игри в Перник

Приключиха ученическите игри в Перник 11_1447951628

Приключи общинският етап на ученическите игри. Това съобщи спортният експерт в общината Десислава Стойова.

Припомняме,че тази година интересът към тях е рекорден и общо 99 отбора в седем вида спорт участват в различните състезания. При най-малките футболисти,възрастова група 5-7 клас, 11 отбора ,разделени в две групи, взеха участие визлъчването на общинския първенец. До финала стигнаха ОУ „Иван Рилски” и 12-то ОУ, като футболистите на ОУ „Иван Рилски” спечелиха повече от убедително с 6:0. При играната днес финална среща между отборите на ПГИ и ПМГ имаше значително по-голява интрига, а футболистите на ПГИ, които миналата година стигнаха до зоналния етап от надпреварата, спечелиха с 2:1. Утре започват своя турнир най-големите, възрастова група 11-12 клас .От 13 часа един срещу друг се изправят ПГТС „Арх.Миланов” и ПГОТ. От 15 часа ще играят ПГИ и ПМГ. В петък ще бъде излъчен и общинският победител. Финансирането на общинските състезания е от община Перник, а за организацията се грижат съществуващите на територията спортни клубове. Футболният турнир организационно се ръководи от Областния съюз на БФС. Приключиха и състезанията по лека атлетика. Във възрастова група 5-7 клас при момичетата най-добри бяха лекоатлетките от 10-то ОУ „Алеко Константинов”. При момчетата 7-мо ОУ „Г.С.Раковски” спечели състезанията. Във възрастова група 8-10 клас спечели ПМГ. Състезанията се проведоха на стадион „Металург”.През януари и февруари ще се определят общинските ученически първенци по волейбол, баскетбол, шахмат и тенис на маса.