В Заседателна зала 1 114 на Учебен корпус 1 в Югозападния университет в Благоевград се проведе дискусия на тема „Студентски практики – реалност и възможности”, в която взеха участие студенти, успешно реализирали се след проведеното практическо обучение по проекта, ментори, академични наставници и функционални експерти.
Дискусията се проведе под егидата на Ректора на Югозападния университет "Неофит Рилски" - проф. д. н. Иван Мирчев.
Събитието беше открито от проф. д. п. н. Йордан Колев, който е ръководител на проекта и на Университетски център за кариерно развитие към Югозападния университет. Той благодари на целия си екип в центъра, както и на академичните наставници, без чиято помощ успехът на „Студентски практики“ не би бил толкова голям. Обобщено представяне на проекта направи функционалният експерт гл.Асистент д-р Владислав Кръстев от Стопанския факултет при ЮЗУ „Неофит Рилски“. Правните аспекти на осигуряване на дейностите по проекта обобщено бяха представени от доц. Валентина Голева от Правно-историческия факултет, а подробен анализ на резултатите от анкетно проучване сред студентите , участвали в „Студентски практики“ представи гл.ас. д-р Блага Джорова, функционален експерт и преподавател във Факултета по педагогика. Целта на дискусията беше да се представят и обсъдят резултатите от проект "Студентски практики" с бенефициент Министерство на образованието и науката, осъществен с финансовата подкрепа на ОПРЧР и съфинансиран от Европейския социален фонд.
Срещата продължи с дискусия на студенти, ментори, академични наставници и функционални експерти. Особено внимание беше обърнато на студентите, които успешно са завършили своите практики и са назначени на работа.
Десислава Петрова е назначена след практика по проекта в Обединено Детско Заведение No9 „Калина Малина“, град Перник, на позиция „Мениджър в образованието”. Някои от имената на други студенти, успешно стартирали своята кариера в сферата, която се обучават са: Александра Тръмбева, Веска Каменова, Яна Георгиева , Гергана Стамболийска и др. Те споделиха, че проектът „Студентски практики“ улеснява връзката между висшите училища и бизнеса и носи единствено позитиви на участниците и от двете страни (работодател – служител ).
Броят сключени договори между ЮЗУ и работодатели от различни сфери е 5832, като разпределението им между факултетите е следното: Правно-исторически факултет с 1319, Факултет по педагогика с 1191, Стопански факултет с 885, Природо-математически факултет с 809, Филологически факултет с 395, Философски факултет – 381, Факултет “Обществено здраве, здравни грижи и спорт” с 346, Факултет по изкуствата с 272 и Технически факултет с 162. Община Благоевград , Сдружение за европейски инициативи в България, Целодневна детска градина № 8 “Вечерница”,гр. Благоевград , Второ основно училище “Димитър Благоев”, гр. Благоевград , Обединено детско заведение №2 “Детски свят”, гр. Благоевград са сред обучаващите организации с най-голям брой студенти, провели и провеждащи практическо обучение.
Източник: bnr.bg
iPernik отваря врати за всеки, който има да каже нещо!
Лична публикация - ще бъдете публикувани най-горе на първа страница на сайта!
Необходимо е единствено да Влезете с Фейсбук или да се регистрирате!