Шоколадите излъгаха миньорите в Перник - 2:1

Спортист Своге записа изненадваща победа с 2:1 над Миньор в Перник, което бе първи пълен успех на шоколадите през пролетта.

Головете за Спортист заби Стойчо Младенов (10-ата и 73-ата мин.). Точен за Миньор бе Адриан Олегов (19-ата мин.).

Изненадващо Спортист започна по-здраво мача и логично вкара в 10-ата мин. тогава Ивайло Димитров пусна хитро топката към Стойчо Младенов, който мигновенно стреля и вкара за 0:1.

Девет минути по-късно Миньор изравни чрез Младен Стоев. Маджо центрира в наказателното поле на Спортист, където Адриан Олегов с глава изравни.

През второто полувреме шоколадите отново доминираха и стигнаха до победата. В 73-ата мин. Стойчо Младенов се озова сам срещу Иво Иванов и го преодоля за крайното 1:2.