Еделвайс Пирин Академик спечели спора за петото място срещу Металург Перник

В двубой от предпоследния 13-ия кръг на Младежката баскетболна лига, отборът на Еделавайс Пирин Академик победи с 98:91 Металург (Перник) в спор за петото място в лигата, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Това бе втора поредна домакинска победа за баскетболистите на благоевградския клуб, след като преди това постигнаха убедителна победа с 93:57 срещу тима на Берое в отложен мач от първия полусезон.

Домакините успяха да измъкнат победата в заключителните минути на последната четвърта част.

Отново с най-голям принос за успеха на Еделвайс Пирин Академик бе Боян Тенев, който се отчете с 27 точки. Две по-малко отбеляза Христо Пенков, а Кирил Атанасов и Николай Манов записаха, съответно 20 и 19 точки. За гостите от Перник най-резултатен беше Ивайло Илиев с 30 точки.

В последния кръг от редовния сезон на Младежката баскетболна лига Еделавайс Пирин Академик гостува на 18 февруари на Берое в Стара Загора, докато Металург приема в Перник Септември (Сф).