Mиньор на 1/4 финал. 1:0 срещу Сливен

Студено време, тежък терен и пореден добър мач за Миньор. В първите минути перничани започнаха устремно с няколко атаки срещу противниковата врата. При една от тях Янкович беше спрян на границата на наказателното поле, но съдията свири фаул в нападение. В 13-тата минута Иванович изпълни пряк свободен удар, но Златков с глава би над горната греда. Последва засилен натиск на „чуковете", който не позволи на гостите да направят нещо по-смислено през първото полувреме. Миньор разтягаше играта и в лицето на Янкович, Иванович и Трифонов атакуваше през целия терен. Така след продължителна перфектно организирана тактически атака, се стигна до корнер за перничани. Иванович центрира, Караманов се размина с топката, а Янкович се възползва от грешката на вратаря и с глава вкара кълбото в опразнената врата.

Второто полувреме също започна на бързи обороти. Миньор стояха по-добре на терена и стигнаха до няколко опасни положения. При едно от тях, останаха съмнения, че топката премина гол-линията на гостите след като вратаря на Сливен я улови. Като цяло публиката на „Стадиона на мира" имаше претенции към съдийството на няколко пъти, но свирката на Ивайло Стоянов не се отрази на крайния резултат. Решаващо в последните минути на мача се намеси капитанът на жълто-черните Иво Иванов, който отрази опасен удар на Сливен и не остави съмнения кой е силната фигура в наказателното поле на „Миньор". Той и целият отбор с играта си заслужиха бурните аплодисменти и радостни викове на над 1300 фенове в студения ден след последния съдийски сигнал. Последната за 2009 среща за Миньорци завърши при резултат 1:0, който беше достатъчен да класира перничани на четвърт-финал.