Лошо падна дубълът на Миньор

Дублиращият отбор на Локомотив (Мездра) завърши есенния полусезон с изразителна победа с 6:0 над Миньор (Перник). През целия двубой воденият от Николай Нинов тим бе господар на терена, като резултатът можеше да бъде и двуцифрен, но 15-годишният страж на перничани Даниел Леонтиев направи чудеса от храброст. С по два гола в мача с отчетоха Георги Каранейчев и Абудрамане Бамба, а по едно попадение за победата добавиха Боян Гайтанов и Владислав Узунов, съобщи официалният сайт на Локомотив (Мездра).

Срещата започна с пропуск на Боян Гайтанов, който излезе очи в очи в вратаря на гостите, но стреля право в него. В 8-ата минута Иван Минчев изведе Георги Каранейчев, който преодоля двама бранители на перничани и с хубав изстрел откри резултата. Само десет минути по-късно нападателят направи резултата 2:0. Любомир Тодоров центрира в полето към Каранейчев, който с воле разстреля Леонтиев. В 24-ата минута Минчев центрира от корнер към Гайтанов, който с глава направи резултата класически. До края на полувремето възпитаниците на треньора Николай Нинов пропуснаха куп изгодни ситуации да вкарат още попадения във вратата на Миньор.

Второто полувреме започна с хубаво центриране на Владислав Узунов, който напредна по лявото крило и се опита с остър пас да намери Бамба, но нападателят от Кот д'Ивоар не успя да стигне до топката. В 61-ата минута Ивайло Стоянов стреля с воле от 28 метра, но резервният вратар на мездренчани Стефано Кунчев улови топката. Четири минути по-късно Узунов стреля силно с левия крак от границата на полето, топката с отклони в крака на бранител на Миньор, а Леонтиев с мъка успя да улови кълбото на голлинията. Последваха два фрапантни пропуска на Бамба, чиито удари от близко разстояние бяха парирани от вратаря на гостите.

В 73-ата минута Каранейчев стреля от воле от 30-ина метра, а Леонтиев с мъка успя да избие в корнер. След последвалото изпълнение на ъгловия удар Трендафилов центрира в малкия пеналт към Бамба, който с глава направи резултата 4:0. Четири минути по-късно отново нападателят от Кот д'Ивоар попадна в прегръдките на своите съотборници. Той се възползва от зле изчистена топка от бранител на „жълто-черните" и с хубав диагонален удар вкара втория си гол в мача. В 81-ата минута Трендафилов пусна хитро топката зад отбраната на Миньор, Узунов я овладя и нахлу в наказателното поле. Бившият играч на Хасково нахлу в наказателното поле и с левия крак прати топката неспасяемо във вратата пазена от Леонтиев.

Локомотив (Мездра) - Миньор (Перник) 6:01:0 Георги Каранейчев (8')2:0 Георги Каранейчев (18')3:0 Боян Гайтанов (24')4:0 Абудрамане Бамба (73')5:0 Абудрамане Бамба (77')6:0 Владислав Узунов (81')

Локомотив: Йордан Линков (46' Стефано Кунчев), Преслав Петров (59' Николай Христов), Милчо Макенджиев, Станимир Господинов, Вилян Борисов, Любомир Тодоров (57' Атанас Трендафилов), Иван Минчев, Владислав Узунов, Георги Каранейчев (74' Теодор Тодоров), Боян Гайтанов (78' Теодор Иванов), Абудрамане Бамба
Миньор: Даниел Леонтиев, Атанас Георгиев, Кристиян Нацков, Ивайло Методиев, Явор Михайлов, Димитър Джагалски (85' Цветомир Спасов), Владислав Петров (68' Олег Алексиев), Христо Семерджиев (81' Кристиян Иванов), Сидер Томов (58' Симеон Йонов), Адриан Кирилов (46' Милчо Милчев), Ивайло Стоянов

Жълти картони: Преслав Петров, Георги Каранейчев (Локомотив); Кристиян Нацков, Ивайло Стоянов (Миньор)

Главен рефер: Петър Доровски
Стадион: „Локомотив", 20 зрители