Пернишки жокей с медал от Държавното първенство

Жокеят от пернишкия клуб по конен спорт „Давид" Боян Цанев спечели бронзов медал на финалите на Държавното първенство в Пловдив с кон О'К. Турнирът беше тридневен и нашият състезател се справи успешно в състезанието, заемайки трето място и бронзов медал. До финалите на Държавното първенство се бяха класирали едва 102 състезатели, преминавайки през различни етапи в турнири в страната. Перничанинът Боян Цанев е достигнал до финала, преодолявайки успешно и квалификациите в Кнежа сред общо 500 жокеи.В турнира в Русе по всестранна езда, организиран от „Силвена спорт", Румен Стефанов от клуб по конен спорт „Давид" е трети в крайното класиране на турнира.Пернишкият клуб по конен спорт „Давид" има 7 основни състезатели, както и детско - юношеска школа. В клуба имат 21 расови коня, родени и отглеждани за шампиони.