Славия обърна Миньор в Кюстендил

Отборът на Славия записа първи успех през новия сезон в А група, след като в мач от втория кръг се наложи като гост с 2:1 над тима на Миньор Перник.

Първата част беше двуостра, а двата тима играха динамично и разкрепостено. Много активен в редиците на Славия беше ветеранът Илия Илиев.

В 25-ата минута Младен Стоев от състава на Миньор удари греда. След тази ситуация Славия натисна домакините, но Иво Иванов се намеси отлично след шутове на Жуниор и Илия Илиев.

Течеше 44-ата минута, когато Стоев стреля от около 40 метра, младежкият национал на вратата на Славия Стефано Кунчев изби неубедително и притичалият Костадин Хазуров откри резултата - 1:0 за Миньор.

В 64-ата минута, току-що влезлият като резерва Иван Цачев намери топката в меле пред вратата на Миньор след удара му топката намери мрежата зад Иво Иванов - 1:1.

Пет минути по-късно се стигна до пълен обрат в мача, след като новото попълнение в редиците на Славия Николай Божов изпълни отлично пряк свободен удар и направи резултата 2:1 за гостите.

Миньор се вдигна в отчаян финален щурм, но силите на "чуковете" стигнаха само до удар на Младен Стоев - Маджо, при който топката за втори път се изби от гредата.
-----Среща от втория кръг на А група:

Миньор Перник - Славия - 1:2
Голмайстори: 1:0 Костадин Хазуров 44, 1:1 Иван Цачев 69, 1:2 Николай Божов 74

Стадион: "Осогово", Кюстендилзрители: 1000

главен съдия: Ахмед Ахмеджълти картони: Божиков, Иванов (Миньор), Дюлгеров, Димитров, Генев, Дреновички (Славия)

Миньор: Иванов, Божиков, Олегов, Златков, Стоев, Янкович (80-Господинов), Петров (77-Тодоров), Хазуров (69-Рангелов), Витанов, Иванович, Марков

Славия: Кунчев, Дяков, Генев, Дреновички, Петков, Дюлгеров, Димитров, Алберони (46-Георгиев), Жуниор (57-Божов), Илиев, Пеев (62-Цачев)