Миньор завърши наравно след здрав мач с украинския Черноморец (Одеса)

Миньор завърши 2:2 с украинския втородивизионен Черноморец (Одеса) в контролна среща в Алания, Турция.

Съперник на „чуковете” днес трябваше да бъде Олександрия, но в последния момент настъпи промяната. Головете отбелязаха Петър Петров през първото полувреме и Румен Рангелов от дузпа през второто.

Изпълнителният директор ген. Йордан Димитров сподели, че мачът е бил много здрав, а попаденията на украинците станали след индивидуални грешки в отбраната на Миньор.

Иначе Петър Петров изравни за 1:1 с далечен шут извън наказателното поле и рикошет в противников играч, което прехвърли вратаря на Черноморец, малко преди почивката. Румен Рангелов бе точен от дузпа, която сам изработи в края на мача при 1:2. Той проби по крилото, излъга двама защитници и бе спънат за наказателния удар.

Силен мач за Миньор направи Явор Въндев, чийто удар от воле извън пеналтерията срещна гредата, след което топката мина голлинията, но главният рефер не видя тази съществена подробност.

Утре „чуковете” ще се изправят срещу датския Есберг, а в петък – срещу полския Катовице в последната си контрола на турска земя.

Миньор: Чворович (Банков), Марков, Златков, Стойчев, Божиков (Христозов), Аясс, Илиев (Павлов), П. Петров, Янкович (Василев), Рангелов, Въндев (Брахими).

Старши треньорът Стойчо Стоев, се връща утре в София за преглед и лечение, тъй като по време на тренировка скъса сухожилие.