Най-малките волейболисти от Перник спечелиха сребърни медали

Най-малките волейболисти от Перник спечелиха сребърни медали 05_1432358891

Най-малките волейболисти от Перник, които са възрастова група момчета до 10 години с треньор Мирослав Петров, спечелиха второ място на държавните финали между регионите “Струма” и “Тракия в Пазарджик.

Осем отбора взеха участие в състезанието, като са резделени в две групи. В едната – “Миньор”, “Хебър”, “Асеновец” и “Етрополе”, в другата – “Пирин”(Разлог), “Локомотив”(Пловдив) и “Парагюрище”.

Малките миньорци са сдпечелили и трите си срещи в групата – съответно с по 2:1 срещу “Хебър” и “Асеновец” и 2:0 срещу “Етрополе”. на финала са отстъпили с 0:2 срещу “Пирин”(Разлог) и са спечелили сребърните медали. В мача за третото място “Локомотив”(Пловдив) се е наложил с 2:№ срещу домакините от “Хебър”. Старши-треньрът Мирослав Петров заяви,че е много доволен от борбеността и желанието за игра на малките волейболисти, които са спечелили два тайбрека, като особено оспорван е бил този срещу “Хебър” ,спечелен със 16:14. Всички са показали талант, който могат да развият , ако се трудят упорито.